Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 90400

Teknolog / Laborant Lushnje

Fier , Lushnje, Shqipëri 21-06-2024 edhe 5 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Kimist

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

21-06-2024

---

---


Përshkrimi

Kompania Lufra, pjesë e LUFRA FOODS, qe prodhon dhe shpërndan markat e veta shumë të suksesshme si Lufra, Tido, Tradita, Beneta dhe Dukat.
Gjithashtu ështe distributor ekskluziv i markave të njohura rajonale dhe ndërkombëtare
si Cremona, Bonizzi, Jaffa, Nom, Estrella Damm, Heymans, Komos Tequila, The London Essence, Bylmeti etj.

Aktualisht jemi duke kërkuar Teknolog / Laborant per Fabriken qendrore ne Lushnje.


Detyrat

 • Pergatit teste (prova/sample) qe duhen per te bere analizat
 • Kryen testimet e produkteve ne te tre fazat, lende e pare, produkt gjate prodhimit dhe produkt I gatshem
 • Zbaton te gjitha procedurat e shkruara te laboratorit per cdo proces.
 • Kryen kontrolle ditore te cilesise se produkteve
 • Pregatit raporte me te dhena te vlefshme dhe te sakta dhe raportimi I tyre tek eproret.
 • Perditeson dijet e tij/saj per industrine ku punon dhe perdor metodologjite dhe praktikat me te fundit per analizat qe kryen
 • Kryen analiza fiziko-kimike dhe baktereologjike te produkteve..
 • Miremban pastertine, rregullin dhe furnizimet me lende te para per laboratorin dhe pasjisjet e laboratorit ne menyre qe te mos demtohen dhe te jene gjithmone gati per te kryer testin e radhes
 • Regjistron rezultatin e cdo analize dhe ploteson dokumentacionin perkates per secilen nga ato.
 • Ndihmon me detyra administrative kur eshte nevoja

Kualifikimet

 • Perparesi kandidatet me background ne Kimi, Teknologji Ushqimore, Inxhinjeri Ushqimore etj, por jo kusht i domosdoshem.
 • Eksperienca te meparshme ne prodhim eshte perparesi.
 • Aftesi organizative dhe analitike per zgjidhjen e problemeve.
 • Aftësite mira komunikuese si dhe aftesi për të shqyrtuar dhe përpunuar saktësisht të dhënat.
 • Banim në qytetin e Lushnjes / Fierit (Transporti i siguruar nga Kompania)

 

 


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Për të aplikuar për këtë pozicion, ju lutem dërgoni një CV në adresën e-mailit: [email protected].  Ose ne nr e cel 0692060294.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.lufra.al


LUFRA

LUFRA FOODS

Lufra Foods është një kompani ushqimore dhe pijesh e cila prodhon dhe shpërndan markat e veta shumë të suksesshme si uji Lufra, Tido, Tradita, Beneta dhe Dukat.

Është gjithashtu distributor ekskluziv i markave të njohura rajonale dhe ndërkombëtare si Cremona, Bonizzi, Jaffa, Nõm, Estrella Damm, Haymans, Komos Tequila, The London Essence, Bylmeti etj.


INFORMACIONE KONTAKTI