Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 90577

BIM Specialist Senior

Tirane, Shqipëri 20-06-2024 edhe 4 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Inxhinier Ndërtimi

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

20-06-2024

---

---


Përshkrimi

Kategoria e Punës / Profesioni: BIM Specialist - Senior

Tipi i punës: Kohë e plotë

Eksperiencë: 3-5 vite

Kërkohet foto: Po

Përshkrimi:

Për pothuajse 50 vjet F&M Ingegneria ka qenë një kompani lider në ofrimin e zgjidhjeve të projektimit në sektorin e inxhinierisë civile, infrastrukturave, menaxhimit të projektit dhe qëndrueshmërisë.

F&M Ingegneria kërkon të punësojë Specialist BIM per degën e saj në Tiranë. Trajnime dhe praktike pranë zyrave F&M në Venecia.


Detyrat

 • Modelim i projekteve ne Revit (BIM) për projekte të ndryshme, kryesisht objekte civile;
 • Bashkëpunimi me arkitektët, inxhinierët dhe menaxherët e projekteve për të siguruar integrimin e suksesshëm të modeleve BIM;
 • Sigurimi i përputhshmërisë së modeleve me standardet dhe specifikimet e projektit;
 • Analizimi dhe zgjidhja e çështjeve teknike të lidhura me BIM;
 • Trajnimi dhe mbështetja e anëtarëve të ekipit në përdorimin e teknologjive BIM;
 • Përgatitja e raporteve të progresit;

 


Kualifikimet

 • Diplomë universitare në Arkitekturë ose Inxhinieri Ndërtimi;
 • Përvojë e mëparshme si Specialist BIM;
 • Njohuri të standardeve dhe rregulloreve të ndërtimit;
 • Njohuri të avancuara në modelimin strukturor dhe arkitektonik me Revit Software;
 • Njohuri të metodës së projektimit BIM;
 • Njohuri të procedurave të Menaxhimit të BIM (rregulloret e BIM, proceset dhe menaxhimi);
 • Njohuri dhe përvojë për të redaktuar familjet Revit dhe menaxhimin e ndërlidhur dhe integrimin parametrik;
 • Të zotërojë çertifikatë BIM Specialist (kërkesë preferenciale);
 • Njohuri të mira të gjuhës italiane dhe angleze (preferohet çertifikatë e nivelit B2,C1);
 • Të jetë rezident në Tiranë;

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Të gjithë të interesuarit mund të aplikojnë duke dërguar CV-në e tyre në adresën: [email protected] dhe [email protected] me subjekt “BIM Specialist - Tirana” Afati i dorëzimit  20/06/2024.

*Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr. 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për “Mbrojtjen e të Dhënave Personale”. fm-ingegneria.com

 


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
FM Ingegneria

FM Ingegneria