Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:

Mirëseerdhët në duapune.com

Kodi Punës: 90686

NOC Operator

Tirane, Shqipëri 28-06-2024 edhe 12 ditë

Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.

Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Informaticien

Kohë e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:

28-06-2024

2

Përshkrimi

Descrizione del lavoro per la posizione:
Membro di una squadra con disponibilità H24
Responsabile per il monitoraggio delle infrastrutture network Datacenter Cloud (hosted private/ hybrid cloud) e di assistenza tecnica.

Cosa offriamo:

  • Possibilita d'imparare il mondo di Monitoraggio;
  • La possibilita di lavorare in un posto di lavoro amichevole, essere parte di un team;
  • Adeguare i turni secondo le vostre disponibilita;
  • Bonus Mensile di performance;
  • Retribuzione medio-alto con possibilità di aumento in base alla performance.
  • Buoni pasti

Detyrat

  • Monitoraggio degli elementi di Network (Router/Switch/Firewall/ecc.);
  • Servizio di monitoraggio H24 (Nagstamoon, iCinga, Zabbix);
  • Utilizzo di troubleticket-ing per tracciare gli incident e la loro soluzione;

Kualifikimet

  • Buona conoscenza della lingua italiana parlata e scritta;
  • Competenze IT; Certificazione CISCO o simili sarebbe un vantaggio;
  • Esperienza in assistenza tecnica sarebbe un vantaggio;
  • Flessibilità oraria e turnistica;
  • Team working;
  • Multitasking;
  • Diploma o laurea tecnica/scientifica sarebbe un vantaggio.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Gli interessati possono inviare il proprio curriculum (oggetto mail - NOC operator 2023) all’indirizzo di posta elettronica: [email protected]

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!

1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".

ICT WATCHERS

ICTW: con sede principale a Tirana e secondaria a Firenze, l’azienda si occupa di Outsourcing a valore di processi ad alta intensità di lavoro umano come, ad esempio, il telemonitoraggio di risorse tecnologiche critiche, l’assistenza tecnica e il data entry.