Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 90769

Administrator të Sistemeve (Junior)

Tirane, Shqipëri 01-07-2024 edhe 7 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjetër

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

01-07-2024

---

---


Përshkrimi

Administrator i sistemeve (Junior) do e jetë përgjegjes për mirëmbajtjen, instalimin, monitorimin, zhvillimin dhe testimin e sistemeve kompjuterike, paisjeve hardware, serverave, infrastrukturës virutale, cloud services, VPS, hosting, paisjeve periferike, etj. Gjithashtu do të suportoje kërkesat e biznesit në lidhje me shërbimet mbështetese për programet dhe sistemet e kompanisë.


Detyrat

 • Mirembajtjen, instalimin, zhvillimin, monitorimin dhe testimin e sistemeve kompjuterike, serverave, paisjeve periferike, pajisjeve multifunksionale, paisjeve mobile etj;
 • Mirëmbajtjen e sistemeve si domain controller, sistemeve të shitjeve, sistemeve financiare si dhe sistemeve të tjerë të biznesit;
 • Diagnostikimin dhe zgjidhjen në kohë të problemeve teknike në sisteme, paisje dhe në rrjet;
 • Implementimin e mbrojtjes cybersecurity, sistemeve email, antivirus & anti-malware;
 • Implementimin dhe suportin e zgjdhjeve në Active Directory (Windows Server);
 • Implementimin dhe suportin e virtualizimit të sistemeve;
 • Implementimin dhe suportin e shërbimeve cloud, hosting dhe VPS;
 • Mirembajtjen, monitorimin dhe suportin e sistemeve backup / restore;
 • Raporton në mënyre periodike për progresin e detyrave dhe projekteve;

Kualifikimet

 • Formim profesional në Informatike, Programim apo të ngjashme;
 • Eksperience 2 vjecare në të njëjtin pozicion pune;
 • Njohuri në sistemet e operimit Windows dhe Linux dhe Virtualizime;
 • Njohuri në devOps për automation, scripting, Jenkins, Docker, Nagios, Github, etj;
 • Njohuri në monitoring, help-desk and troubleshooting;
 • Njohuri në sistemet e sigurisë, cybersecurity, antivirus, etj;
 • Njohuri në hardware dhe paisje trobubleshoting;
 • Njohuri për cloud services, virtualization, hosting dhe VPS;
 • Njohuri në protokollet dhe rrjetat e komunikimit;
 • Njohuri në database, windows & linux;
 • Aftësi shumë të mira komunikuese dhe pune në grup;
 • Njohuri shume të mira të gjuhës Angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Te gjithe te interesuarit mund te dergojne CV-te e tyre ne adresen e email-it ; [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.madcom.al


Madcom

Kompania Madcom është themeluar në tetor të vitit 2021 nga një skuader profesionistësh me eksperiencë të gjatë e të suksesshme në fushen e shërbimeve fix’e.

MISIONI I MADCOM

Misioni ynë është të jemi marka e preferuar e shërbimeve tona në çdo segment të tregut. Ne duam të tejkalojmë nevojat dhe pritshmëritë e të gjithë klientëve tanë duke ofruar shërbime të besueshme dhe mbështetje në cdo kohe për klientët. Kjo do të thotë gjithashtu se ne duam të ofrojmë lidhje me cilësi të lartë dhe shkallë të plotë të zgjidhjeve të internetit për të gjithë  klientët tanë duke përfshirë teknologji të ndjeshme dhe me kosto efektive.

VIZIONI I MADCOM

Madcom synon të ofrojë shërbime me brez të gjerë me cilësi të lartë në Shqipëri dhe të jetë një shembull i ndritshëm i një rrjeti kërkimor dhe edukimi në të gjithë vendin. Madcom synon të jetë një partner i besueshëm për ata që u shërbejmë, dhe autoritet i besuar në iniciativat e shërbimeve me brez të gjerë. Madcom përpiqet t’u sigurojë abonentëve tanë gjerësinë e brezit, veçoritë dhe zgjidhjet e nevojshme për të përmbushur qëllimet e tyre dhe për t’i shërbyer komuniteteve të tyre.